Jump to content

Wikimania/cs

From Wikimania
This page is a translated version of the page Wikimania and the translation is 25% complete.
Outdated translations are marked like this.

On August 9–13, 2017 we enjoyed:
five keynote sessions from world-renowned experts,
more than a hundred community-submitted talks,
two days of hackathon and preconferences,
and over a dozen workshops on topics including:

The future of editing Wikipedia - outreach in Africa - library partnerships - Wikidata tools - what readers visit - communicating your work - Wikimedia’s strategy - legal threats to free knowledge - Wikipedia in minority and endangered languages - Wikipedia in Iraq - medicine & emergency response - the gender gap - preventing online harassment - sounds and video - implicit bias - citations and references - the future of Wikisource and Wikiversity - real-time collaboration - global trends - leading teams - Wikidata and museums - making access affordable - the future of news - collaboration under censorship - education

And much, much more


The program included over 100 sessions, keynotes, pre-conference workshops, and a Hackathon.

Stejně jako samotná Wikipedie, i projekt Wikimania je organizován jako totálně nezisková činnost a probíhá pouze za podpory dobrovolníků. Proto i vaše pomoc může přispět k tomu, že se zdárně uskuteční!

Vysoká účast a popularita akce Wikimania zajistí velkou sledovanost reklamy vaší známé značky.

==

Co je Wikimanie?

==
Wikimania je každoroční konference oslavující Wikipedii a její sesterské projekty otevřených znalostí. Je to třídenní konference, spojená s diskusemi, setkáními, školeními a semináři. Stovky dobrovolných editorů se zde setkávají, aby se vzájemně osobně poznali a diskutují o nových projektech, postupech a vzájemně si vyměňují své nápady.

Tématy konference jsou pokrok svobodného poznání, role akademických a kulturních institucí v tomto pohybu, soukromí osob a jejich práva a role technologií pro dosažení určených cílů. Wikimania 2017 bude také hlouběji zabývat projektem "Frankofonie" a řadou programových prvků zaměřených na rozvoj francouzštiny v rámci projektů.

Mimo hlavní témata zde budou i další související programy: například "Hackathon", kde bude společně pracovat technická komunita z projektů nadace Wikimedia a "Sourcethon", kde spojí své síly veteráni i nováčci k problematice uchovávání a možnosti prezentace historických psaných dokumentů.

Akce se koná v budově Centre Sheraton Montreal a v jeho okolí v kanadském Montréalu od 9. do 13. srpna 2017. Všichni jste vítáni, ať už jste expert, nadšenec, začátečník nebo jste jen zvědavý!

Sponsors